Už aj na Slovensku máme podcast o slovenskom lezení a horolezectve! Viacerí ste možno zachytili informácie o projekte Martina Krasňanského, ktorý tento rok uzrel svetlo sveta. Podcast ZA SKALAMI prináša zaujímavé rozhovory s osobnosťami slovenskej lezeckej a horolezeckej scény a má za cieľ priblížiť lezeckej aj širokej verejnosti náš vertikálny svet.

Na Slovensku nie je hádam v súčasnosti populárnejší a známejší horolezec ako Peter Hámor. Veď pohľad z vrcholov všetkých osemtisícoviek sveta, vrchol Annapurny, kde ako jediný človek stál 2x, prvovýstupy, mnohé ďalšie expedície a byť tu stále medzi nami v plnom zdraví a spokojnosti sa podarí len veľmi malej skupinke ľudí. Len pred nedávnom sa opäť vrátil z Himalájí, kde sa mu podarilo spolu s jeho taliansko-slovinskými spolulezcami vyliezť krásnu novú líniu panenskou stenou na najjužnejšou sedemtisícovku sveta Kabru 4.
No porozprávali sme sa aj o jeho začiatkoch, pôsobení v Alpách, jeho ceste k osemtisícovkám, hľadaní cieľov, spolulezcov, či spoločnom humore a poriadkumilovnosti.
No bol by z nášho najskúsenejšieho himalájistu aj dobrý líder, či mentor na expedícii? Kde by mohli smerovať jeho ďalšie kroky a ako vidí našu mladú horolezeckú scénu? I o tom bude tento rozhovor. Prajem príjemné počúvanie.
Prajeme vám príjemné počúvanie.