V nedeľu 15.8.2021 sa definitívne zatvorili dvere za 97. Tradičným horolezeckým týždňom SHS JAMES, ktorý bol tento rok významný tým, že sme na ňom spoločne oslávili storočnicu jeho založenia.
Desiatky účastníkov zo všetkých kútov Slovenska aj spoza hraníc, množstvo významných hostí – osobností svetového horolezectva, prednášky, filmy, besedy, koncerty, preteky v boulderingu a kilometre nalezené v nádhernej tatranskej scenérii – to všetko ste počas THT JAMES-u mohli vidieť a zažiť na tatranských chatách, najmä však na Popradskom plese. Ale podstatné bolo stretnutie ľudí s rovnakou vlnovou dĺžkou, naladenou na cinkot karabín, skôb, spotených rúk, vyschnutého hrdla a eufórie na vrchole. 97. THT JAMES sa rozhodne vydaril. Pre tých, ktorí sa ho zúčastnili budeme postupne prinášať retrospektívu jednotlivých dní celého týždňa a tým, ktorí to šťastie nemali prinesieme aspoň stručné zhrnutie jednotlivých dní a udalostí.
Pondelok 9.8.2021
Tento deň zahájila program THT pietna spomienka na spoluzakladateľa nášho spolku Františka Liptáka, ktorá sa konala na bratislavskom Martinskom cintoríne. Večer na tatranských chatách patril projekcii historických filmov Karola Skřipského, ktoré organizátori pripravili v spolupráci so Slovenským filmovým ústavom. Na záver bol účastníkom na Popradskom plese premietnutý film Pavla Barabáša Stopy na hrebeni.