Ahojte všetci lezci aj nelezci,

Pri príležitosti Olympijského festivalu, ktorý sa bude konať v dňoch 10.2 až 13.2.2022, vás pozývame na ľadovú vežu na Štrbskom Plese, kde sa uskutočnia Majstrovstvá Slovenska v ľadovom lezení na rýchlosť.

Pre verejnosť bude ľadová veža otvorená od 10.2.2022. Každý kto bude mať záujem, môže si vyskúšať lezenie na ľade. Bude možnosť požičať si vybavenie a liezť pod odborným dohľadom niektorého z členov Komisie ľadového lezenia SHS JAMES, ktorí vedia poradiť.

Preteky MSR sa uskutočnia 12.2.2022. Od 9:00 bude registrácia a samotné lezenie začne o 10:00. Liezť sa budú dve cesty na rýchlosť s meraným časom. Do semifinále postúpi polovica, min. 8 lezcov a do finále opäť najrýchlejšia polovica min. však 8 lezcov. Semifinále sa začne o 12:00 a finále o 14:00. Aj pre ženy, aj pre mužov máme pripravené kategórie profi, hobby, juniori a seniori. Všetko sa lezie spôsobom TR, teda s horným lanom.

Štartovné je nasledovné. Cez predregistráciu na bude pre členov SHS JAMES 6 eur a nečlen 8 eur. V deň pretekov člen 8 eur a nečlen 10 eur. Platí sa až v deň pretekov na mieste registrácie. V rámci štartovného dostane každý lezec tričko. Ak by mal niekto záujem zakúpiť si viac tričiek, musí si ich objednať do 8.2. na predregistrácii za 7eur.
Veríme že sa v hojnom počte stretneme na MS v ľadovom lezení 2022.