Ahojte milé lezkyne a horolezkyne, blíži sa termín ďalšieho ženského česko-slovenského zrazu, tento krát už piateho. Aby sme si pripomenuli, kde všade sa zraz konal:

1. ročník Dreveníku SR

2. ročník Rabštejn ČR

3. ročník Kalamárka SR

4. ročník Český ráj ČR.

Na 5. ročník Vás, slovenské a české ženy a dievčatá, ktoré túžia objavovať staro – nové lezecké oblasti pozývame do Demänovskej doliny oblasť Machnaté v termíne 27. – 30. 7. 2023.

Oblasť Machnaté je najrozsiahlejšou a najpopulárnejšou oblasťou v Demänovskej doline, kde v 21 sektoroch je 207 športových ciest. Väčšina z nich je ľahšej a strednej obtiažnosti. Oblasť tvorí veľký masív s mnohými vežami a stenami s výškou do 35 m.

Druhou najväčšou oblasťou je Siná, nachádzajú sa tu hlavne ťažké cesty. V blízkosti sú nové lezecké oblasti: Repiská alebo Ostredok. Na tieto 3 oblasti sa v súčasnosti vybavuje výnimka na lezenie.

Lezecké oblasti sú vápencové a v doline sa nachádza aj množstvo jaskýň. Najznámejšie sú Jaskyňa slobody a Demänovská ľadová jaskyňa.

Prístup: z diaľnice D1 do Liptovského Mikuláša, na kruhovom objazde odbočiť na Demänovskú dolinu do Jasnej. Jasná je známe lyžiarske stredisko, ubytovanie je na chate Záhradky, kde môžeme parkovať a k lezeckej oblasti Machnaté je to 10 minút pešou chôdzou. Cena za ubytovanie a polpenziu formou bufetu je 40 €/deň. Pri chate sa nedá stanovať. Parkovanie je len pre ubytovaných hostí, chata je s obsluhou.

Program bude zabezpečený s významnými osobnosťami z tejto lezeckej oblasti. V roku 2022 Vlado Linek vydal nového lezeckého sprievodcu Demänovská dolina, kde sa dozviete všetky podrobnosti.

Prihlasovať sa môžete na emaily:

Teším sa na stretnutie.

Anna Čaplická