Ako už mnohí z vás vedia, v dňoch 19.-21. júla 2024 sa v žilinskej lezeckej hale LA SKALA uskutoční ďalšie významné podujatie v športovom lezení – Európsky pohár mládeže, v disciplínach LEAD a SPEED. Počas troch dní bude štartovať viac ako 400 pretekárov (prihlásených je presne 300 pretekárov pre LEAD a 110 pre SPEED) z 28 krajín (27 z Európy + Juhoafrická republika) v dievčenských a chlapčenských vekových kategóriách Junior (U20), Youth A (U18) a Youth B (U16). Bude to jednoznačne zatiaľ najväčšie lezecké podujatie na území Slovenska v jeho histórii.

Európskeho pohára mládeže sa zúčastnia samozrejme aj pretekári zo Slovenska a to vo všetkých kategóriách v disciplíne LEAD. Ako usporiadateľ pretekov máme možnosť nominovať viac štartujúcich zo Slovenska, to sme aj náležite využili a prihlásených je 9 našich dievčat a 11 chlapcov.

priložených dokumentoch na tomto odkaze môžete vidieť propozície i časový harmonogram. Pozývame vás na podujatie pozrieť sa aj osobne, kto nemôže byť na mieste, z celého podujatia bude snímaný LIVE stream, ktorý bude vysielaný tak na našom obvyklom kanáli Riverstream, ako aj na youtube kanále IFSC Europe (odkazy na stream prinesieme neskôr). Podujatie bude takisto odvysielané v TV JOJ šport zo záznamu, zatiaľ nevieme v akom termíne.

Tešíme sa spoločne na skvelé výkony budúcich lídrov svetového športového lezenia 😊.