Myslím že to bola paráda. 3 kolo S.P. v drytoolingu sa konalo v Lieskovanoch, pod názvom Foršting Race. Členovia James-klubu Kežmarok, Erik Rabatin a Ondrej Bizub sa spojili a pripravili lezecké cesty a všetko potrebné. Domáce O.Z. Oriešky sa pridali a práca bola odmenená výbornou účasťou. Do preteku okrem 17 profi lezcov, ktorí zberajú body do S.P. sme zapojili aj 18 rekreačných lezcov v hobby kategórií, čo sa ukázalo ako celkom fajn nápad. V krásnom počasí a úžasnej pohode sa niesol celý deň. Niektorí si na chvíľu vymenili mačky za korčule na klzisku, iným zase deti na koníkoch povozili dievčatá z klubu Apolónia. K tomu dostatok občerstvenia a skvelá partia kamarátskych ľudí, vytvorilo jedno nádherné podujatie. Čerešničky na torte boli až štyri. Ivo Kapušanský ako veterán ukázal že stále je plný sily. Najmladší účastník Peťo Piroch, hoci má iba dvanásť rokov, sa s plným počtom bodov prebojoval v hobby kategórií do finále. Síce skončil medzi mužmi na štvrtom mieste ale právom sa postavil na prvé miesto k svojmu otcovi. Majka Šoltésová zase doliezla ďalej než väčšina mužov. Úplnou hviezdou sa stal Čači. Po prvom technickom probléme vo finále na cencúli, mu pri druhom pokuse pod cepínom odpadol kus chytu, Tak pri treťom sme tŕpli ako to pôjde. Keď v rámci 9 minútového limitu preliezol o dva chyty ďalej ako Marek Černý, tak sme ho povzbudzovali aby doliezol celú, ozaj ťažkú finálovku, čo sa mu aj s časom 11:39 za obrovského aplauzu podarilo.
Veľká vďaka Pánu Bohu za to úžasné počasie, realizačnému tímu za skvelo odvedenú prácu a lezcom za vytvorenú pohodu, ktorú by som rád zažil aj budúci rok. Števo.

Podporili nás:
SHS JAMES, ŠK JAMES KEŽMAROK, MINISTERSTVO ŠKOLSTVA, VEDY, VÝSKUMU A ŠPORTU S.R., OBECNÝ ÚRAD LIESKOVANY, O.Z. ORIEŠKY, EN LIBRE s.r.o. špeciálne stavby, UNITED! jazyková škola, BÝVAME ZDRAVO remeselné družstvo, MAJSTER CENTRUM s.r.o. železiarstvo SNV, AUTODOPRAVA BAKOŠ s.r.o., ULULU- friendly outdoor shop, POTRAVINY BETKA, GEKON.SK s.r.o., M.K.M. SK s.r.o., Jozef Bena