Počas uplynulého víkendu sa v Nitre konali detské preteky Majlstoun Cup. Krátko o ich priebehu nám napísal jeden z organozátorov podujatia – Jakub Vlček:

“Súťaž sa uskutočnila v nedeľu 26.3.2023 v Nitre v mestskom parku v Starej vodárni. Vzhľadom na to, že to bola naša prvá súťaž a lezenie prebiehalo v open formáte išlo viac o komunitnú akciu ako o veľké preteky. No aj napriek tomu sme sa snažili pre pretekárov pripraviť čo najlepšie podmienky a najpríjemnejšie prostredie. Síce stena v Starej vodárni neposkytuje také možnosti ako iné steny na Slovensku, to však nezmenilo nič na tom, že sme sa usilovali o to aby si všetci zúčastnení dobre zaliezli, zmerali svoje sily s ostatnými a hlavne sa zabavili. V kategórii U10+U12 sa na 1. mieste umiestnil Martin Šperka, na 2. mieste skončil Andreas Ondrejka a 3. miesto obsadila Regina Gúthová. V kategórii U14 prebehol o 1. miesto súboj medzi Lukášom Rybárom a Ľudovítom Švercelom. Finálová cesta ukázala, že sila nie je všetko a na 1. mieste sa nakoniec umiestnil Lukáš Rybár, na 2. mieste skončil Ľudovít Švercel a 3. miesto obsadila Lilly Valkovičová. V kategórii U16 obsadil 1. miesto Sebastián Štancel, na 2. mieste sa umiestnil Rafael Hanus a na 3. mieste skončil Daniel Štancel.

Na záver by sme chceli už len pogratulovať všetkým umiestneným a poďakovať všetkým zúčastneným za príjemnú atmosféru, tešíme sa na Vás aj v nabudúce.”