Dňa 12.novembra 2022 sa organizovalo pod taktovkou HK Šarpoš a SHS JAMES 2. kolo SP v drytoolingu. V Žiline v lezeckom centre La Skala boli pripravené 3 kvalifikačne cesty, dve cesty sa liezli štýlom toprope, jedna cesta najťažšia v previsnutom profile sa liezla na prvom konci.
3.kvalifikačka bola najťažšia, kde sa ženy poriadne zapotili, táto cesta preverila všetkých lezcov. Topovali len traja muži, zo žien doliezla najvyššie Olga Kosek z PL, dva kroky pred topom.
Finálová cesta sa liezla na OS, no bohužiaľ, nikomu sa nepodarilo doliezť a topovať. Z mužov sa umiestnili na 1.mieste Aleksander Huszzo PL, na 2.mieste Marek “Čači” Radovský a 3.miesto obsadil poliak Jan Mondzeiewski.
Ženy si stupne víťazov rozdelili nasledovne: 1.miesto Olga Kosek, 2.miesto Mária Šoltésová a 3.miesto Rebeka Gabčíková.
Vo finále som si pre nich pripravil par špeciálnych krokov a chytov, ktoré vyradili najlepších lezcov. Do finále postúpilo 8 mužov a 6 žien. Celkovo sa zúčastnilo 22 mužov a 6 žien s medzinárodnou účasťou Poľska a Česka. Sme radi že si prišli vyskúšať drytooling aj skalní lezci a hlavne mládež. Víťazi si odniesli pekné vecné ceny od značiek Mammut, Alphasport a Gilmonte. Ďakujeme sponzorom: Slnko na skalách, Gilmonte, Alphasport Mammut a SHS JAMES.
text: Vlado Masný

Drytoolisti otvárajú pretekársku sezónu 1. kolom Slovenského pohára v Handlovej. Svoje “motyky” a mačky môžete otestovať na lezeckej stene Hutira. Príďte si vyskúšať drytoolové lezenie s a zosilnieť na ľady a mixy v horách.